شنبه , ۸ آذر ۱۳۹۹
خانه / کسب و کار / برندینگ / آیا برای خودتان برند شخصی ایجاد کرده‌اید؟

آیا برای خودتان برند شخصی ایجاد کرده‌اید؟

این روزها برای پیدا کردن شغل مناسب فقط داشتن یک رزومه‌ی تأثیرگذار کافی نیست. درست همانند مشتریانی که هر روز انتظارات بیشتری از برندهای ارائه‌دهنده‌ی محصولات و خدمات دارند، کارفرمایان هم امروزه انتظار چیزهای مهم‌تر، بیشتر، و متنوع‌تری از متقاضیان کار دارند.

مشتریان انتظار دارند تعاملاتی اختصاصی، لحظه‌ای و ارزشمند با برندهای محبوب خود داشته باشند. با رشد شبکه‌های اجتماعی و دیگر فناوری‌های آن‌لاین، برندها آسان‌تر از همیشه می‌توانند مرزهای سنتی بین خودشان و مشتریان‌شان را شکسته و فقط به تبلیغات اکتفا نکنند. آن‌ها با مشارکت مشتریان نوعی شخصیت ایجاد می‌کنند که کل برند را احاطه می‌کند.

این همان چیزی است که کارفرمایان از متقاضیان کار انتظار دارند. رزومه‌ی شما بخش مهمی از معرفی شماست که به کارفرمای احتمالی کمک می‌کند تصمیم بگیرد که شما برای شغل مورد نظر مناسب هستید یا خیر.

اما رزومه فقط یک نگاه اجمالی نسبت به شخصیت فردی و حرفه‌ای شما ارائه می‌دهد. برای این‌که شخصیت حرفه‌ای خود را به خوبی به کارفرمایان نشان دهید لازم است که بسیاری از روش‌هایی را که برندهای برتر برای ساخت برندهای‌شان مورد استفاده قرار داده‌اند، به کار ببرید. شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، ویدئوهای معرفی و دیگر عناصر تصویری به شما کمک می‌کنند که برند شخصی خود را ایجاد کنید

برند شخصی خود را به گونه‌ای ایجاد نمایید که علاوه بر این‌که نشان‌دهنده‌ی قابلیت‌های شماست علایق‌تان را نیز به تصویر بکشد. از عناصر شخصیتی خود – نظیر شوخ‌طبعی، اهداف و نگرش مثبت‌تان – استفاده کرده و اجازه‌ دهید تمامی جنبه‌های آن در تصویر عمومی‌ای که از خود برای کارفرمایان ایجاد می‌نمایید جاری باشد. در ادامه به برخی از ابزارهای فوق‌العاده‌ای که برای ساخت برند شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند اشاره خواهیم داشت:

۱- رزومه‌ی آنلاین

با ایجاد یک «رزومه‌ی مخصوص شبکه‌های اجتماعی» رزومه‌ی خود را تا جایی که ممکن است اجتماعی کنید. با داشتن یک رزومه‌ی مخصوص شبکه‌های اجتماعی خواهید توانست یک تصویر اختصاصی و منحصر به فرد از خودتان ایجاد کنید و یک تجربه‌ی بصری قابل توجه برای مدیران مسئول استخدام فراهم نمایید. اطلاعات موجود در رزومه‌ی شما باید به گونه‌ای باشد که یک جایگاه شغلی مشخص را هدف قرار دهد. 

۲- پورتفولیو

داشتن یک پورتفولیوی تحت وب روش بسیار خوبی برای به نمایش گذاشتن دست‌آوردهای قابل توجه شماست و به مدیران مسئول استخدام این امکان را می‌دهد که به سادگی به کارهایی که پیش از این انجام داده‌اید دسترسی داشته باشند. داشتن پورتفولیوی تحت وب نشان می‌دهد که شما دارای شخصیتی هستید که تکنولوژی را درک نموده و با عصر دیجیتال هماهنگ است. همچنین از این طریق احتمال کشف استعدادهای شما نیز افزایش می‌یابد. به این منظور می‌توانید یک وب‌سایت شخصی برای خود راه‌اندازی نمایید.

۳- رزومه‌ی ویدئویی

می‌توانید یک رزومه‌ی ویدئویی برای خودتان درست کنید و در آن از قابلیت‌ها و صلاحیت‌های‌تان صحبت کرده و توضیح دهید که چرا بهترین گزینه برای شغل مورد نظر هستید. ویدئویی را که ضبط کرده‌اید در یوتیوپ یا آپارات آپلود کرده و لینک آن را در وب‌سایت شخصی و صفحه‌ی گودکوی خودتان قرار دهید.

۴- عناصر قابل‌استفاده‌ی دیگر

از شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده کنید تا ابعاد بیشتری به برند شخصی خود بیافزایید و از این طریق این امکان را فراهم کنید که کارفرمایان احتمالی روش‌های متنوعی برای ارتباط با شما داشته باشند. با ایجاد یک پروفایل در گودکو می‌توانید رزومه‌ی خود را در آن آپلود کرده، تحصیلات و سوابق علمی و حرفه‌ای خود را در آن وارد کنید و دیگر مواردی که با حرفه‌ی شما همخوانی دارند (نظیر مهارت‌ها، نرم‌افزارها، دوره‌های آموزشی، و …) را ارائه دهید.

حتی باید از فیس‌بوک و توییتر هم برای شکل دادن به برند شخصی خود استفاده کنید. سعی کنید بهترین چهره‌ی ممکن را در این شبکه‌های اجتماعی از خود به نمایش بگذارید، تمام عکس‌هایی که احساس می‌کنید زیاد مناسب نیستند و همه‌ی پست‌هایی که نامناسب به نظر می‌رسند را پاک کنید و در آینده‌ هم از انتشار چنین عکس‌ها و پست‌هایی خودداری کنید.

نویسنده:www.bloggoodco.ir

توصیه شده توسط به آموز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *