پنج شنبه , ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
خانه / فناوری / نرم افزار / ابزار امنیتی ویندوز بنام Windows Hello می تواند تفاوت چهره ی دو قلوهای همسان را تشخیص دهد

ابزار امنیتی ویندوز بنام Windows Hello می تواند تفاوت چهره ی دو قلوهای همسان را تشخیص دهد

به نظر می رسد که ما باز هم به دهه ی ۹۰ بازگشته ایم. نه تنها مد و موسیقی به آن زمان نزدیک شده است بلکه هکرها نیز وارد میدان شده اند و جو خطرناکی به وجود آوره اند. در دهه ی ۹۰ از هکرها به عنوان موجودات خطرناکی یاد می شد و امروز هم نقش آن ها مجددا پر رنگ شده است.

اما در مقابل هکرها باید چه کنیم؟ خوشبختانه به نظر می رسد گستره ای از سیستم های امنیتی نوین پا به عرصه گذاشته اند. در کنار دستبندهای بیومتریک که از ضربان قلب شما برای شناساییتان استفاده می کنند، مایکروسافت می خواهد از شناسایی چهره ی شما برای ورود به حساب کاربریتان در ویندوز ۱۰ استفاده کند. این سیستم به خوبی عمل می کند و در موارد اخیر دوربین شناسایی چهره سه بعدی آن برای تفکیک دو قلوهای همسان از خود عملکردی صحیح نشان داده است .

اگرچه برخی از دو قلوها کاملا شبیه هم نیستند اما ممکن است بتوانند با آرایش و گریم مناسب کاملا شبیه به هم شوند. اما مایکروسافت آن ها را بدون هیچ زحمتی شناسایی و از هم متمایز می کند.

در آزمایش انجام شده بر روی سیستم مایکروسافت چند دو قلو وارد عمل شدند و در حالی که شباهت بیش از حدی داشتند سیستم Windows Hello قادر بود ظرف چند ثانیه تفاوت ها را شناسایی کند. در این آزمایش از نصب ویندوز ۱۰ استاندارد به همراه Windows Hello و یک دوربین RealSense شرکت اینتل استفاده شد.

اگر چه در برخی موارد، سیستم در تشخیص دوقلوها و ورود آن ها به سیستم کمی معطل کرد و در یک مورد هم سریعا خطا داد، اما جنبه ی مثبت این است که هرگز به فرد اشتباه اجازه ی ورود به سیستم برادر دو قلویش را نداد.

مایکروسافت مطمئن است که به سبب انجام شناسایی چهره از جهات مختلف در این سیستم، امکان هک کردن این سیستم امنیتی اگر ناممکن نباشد بسیار بسیار دشوار است.
نویسنده:http://kooy.ir
توصیه شده توسط به آموز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *