دوشنبه , ۵ آبان ۱۳۹۹
خانه / مهارت های فردی و اجتماعی / موفقیت / برای پیشرفت و ارتقاء شغلی؛ این ۷ عادت را ترک کنید

برای پیشرفت و ارتقاء شغلی؛ این ۷ عادت را ترک کنید

شاید گاهی برایتان پیش آمده باشد که روز تعطیل، از روی عادت خواستید به سر کار بروید.

وقتی کاری را از روی عادت انجام می‌دهید، بخش تصمیم‌گیری مغز شما تقریبا به حالت خواب فرو می‌رود،‌ زیرا بدن شما عملی را که همیشه از روی عادت انجام می‌شده است انجام می‌دهد. عادت‌ها همیشه با هدف ایجاد نمی‌شوند و بسیاری از عادت‌های ما مفید نیستند. این امر به ویژه در مسائل شغلی صادق است، زیرا برخی عادت‌های غلط شانس موفقیت و پیشرفت را از ما می‌گیرند.

در اینجا ۷ عادتی را که برای شغل شما مضر هستند بیان می‌کنیم:

۱ . به تعویق انداختن کارها

وقتی همیشه در دقیقه‌ی نود و با عجله دنبال انجام کارها هستید، همکاران و رئیس خود را نیز تحت‌فشار قرار می‌دهید. اگر به این عادت خود ادامه دهید، آنها نیز موقع ارتقا‌ی شغلی از شما حمایت نخواهند کرد.

برای ترک این عادت، مهلت انجام کارها را شخصا یک یا دو روز کمتر از مهلت واقعی در نظر بگیرید.

۲ . مخفی کاری ودورغگویی مصلحتی

آیا موقعیت‌ شغلی خود را به اشتباه طور دیگری تعریف می‌کنید تا خودتان را خوب جلوه داده یا پیش دیگران خجالت نکشید؟ عادت دروغ گفتن(هرچند کوچک) کاملا به ضرر شغل شماست و ممکن است در آینده وقتی از شما سوال شد نتوانید همین اطلاعات اشتباهی را که داده بودید به یاد بیاورید.

برای ترک این عادت، قبل از تصمیم‌گیری در محل کار از خودتان بپرسید آیا واقعا لازم است این مورد را مخفی کنم؟ اگر مخفی‌کردنی است به راحتی می‌توانید آن را نگویید. در غیراینصورت حقیقت را گفته یا سعی کنید بدون دروغ گفتن، به طور مودبانه به آن گفتگو خاتمه دهید.

۳ . نق زدن

اگر همیشه منفی‌نگر باشید و غرغر کنید، به شما برچسب کارمند سمی می‌زنند و دیگر نمی‌توانید ارتقا بگیرید.

برای ترک این عادت، سعی کنید بر نعمت‌هایی که در اختیار دارید تمرکز کنید، و اگر در موقعیت بدی قرار دارید راهی برای تغییر مثبت بیابید.

۴ . دیر کردن

خیلی از افراد، عادت دیر انجام دادن کارها را دست کم می‌گیرند. در مواردی مثل دیر رسیدن به محل کار، از دست دادن زمان نهار، تحویل پروژه بعد از اتمام مهلت و غیره، تاخیر شما نادیده گرفته نخواهد شد. افرادی که همیشه دیر می‌کنند، غیرقابل‌اعتماد هستند و ارتقای شغلی یا مسئولیت‌های مهم را از دست می‌دهند.

برای ترک این عادت، زمانی را که برای کارهایتان برآورد می‌کنید ۱۵ دقیقه بیشتر در نظر بگیرید و از دوست خود بخواهید که این بار در صورت تاخیر، از شما جریمه بگیرد.

۵ . شوخی های نامتعارف

در حین کار نباید شوخی‌های بحث‌برانگیز انجام دهید. گفتن این نوع جوک‌ها در محل کار، عادتی است که فرصت‌های ارتقا و پیشرفت را از شما می‌گیرد. در عوض می‌توانید جوک‌های بی‌ضرر تعریف کنید یا شوخ‌طبعی خود را برای بعد از کار نگه دارید. اگر هر کاری را در زمان مناسب خود انجام دهید می‌توانید از فرصت‌های زیادی استفاده نمایید.

۶ . استفاده بیش از حد از شبکه‌های اجتماعی در محل کار

چک کردن شبکه‌های اجتماعی در کامپیوتر اداره یا در تلفن خودتان،‌ ظاهرا بدون اشکال به نظر می‌رسد. ولی متاسفانه رئیس شما با این کار موافق نخواهد بود. این عادت باعث اتلاف وقت شده و شما را شخصی بی‌فایده و غیرمسئول جلوه می‌دهد. حتی اگر تمام کارهای خود را انجام داده باشید، رئیس شما انتظار دارد به جای آنلاین بودن،‌ کارهای بیشتری انجام دهید. برای حفظ شغل خود، سعی کنید فقط در زمان نهار و اوقات استراحت، شبکه‌های اجتماعی را چک کنید.

۷ . مهارت‌های ارتباطی ضعیف

اگر عادت دارید هرگز به ایمیل‌ها پاسخ ندهید، گرامرتان ضعیف است، یا در طول جلسه به خودکار خود ضربه می‌زنید، پس مهارت‌های ارتباطی ضعیفی دارید. این عادت‌ها به ضرر شغل شما تمام می‌َشوند. وقتی بی‌توجه هستید یا نمی‌توانید به طور حرفه‌ای ارتباط برقرار کنید،‌ در ارتقای شغلی با مشکل مواجه خواهید شد. سعی کنید این مهارت‌ها را در خود تقویت نمایید.

بدون اینکه متوجه شوید، خیلی راحت ممکن است در دام عادت‌های بد گرفتار شده و در زندگی حرفه‌ای خود با مشکل مواجه گردید. با اجتناب از این هفت عادت مضر، می‌توانید خود را از شر برچسب‌هایی مثل کارمند سمی یا بی‌توجه، نجات دهید و در زندگی حرفه‌ای خود پیشرفت نمایید. سعی کنید به جای این عادت‌ها، عادت‌های خوب را در خودتان ایجاد کنید.

نویسنده:مدیر اینفو
توصیه شده توسط :به آموز

همچنین ببینید

۷ عادت مضر که باید از زندگی کاری خود حذف کنید

شاید این جمله را شنیده‌ باشید که «۸۰ درصد از موفقیت‌های شما ناشی از تنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *