شنبه , ۸ آذر ۱۳۹۹
خانه / سایر مقالات / ۴ ویژگی کارآفرین ها براساس مطالعه دانشگاه استنفورد

۴ ویژگی کارآفرین ها براساس مطالعه دانشگاه استنفورد

آمارها نشان می دهد که حدود ۴۳ در صد از کودکانو نوجوانان در ایالات متحده آمریکاباور دارند که درآینده می توانند کسب و کحاری برای خودشان راه اندازی کنند ، این درحالی است که تنها ۱۳ درصد از آنها موفق به راه اندازی کسی وکار می شوند.

حال سوال مهم اینجاست که این ۱۳ درصد به دلیل کدام ویژگی های شخصیتی به یک کارآفرین موفق و پرتلاش تبدیل می شوند؟!

در ادامه می خواهیم چهار ویژگی اصلی افرادکارآفرین را مرورکنیم.

برای پاسخ دادن به این سوال ، پژوهشگران دانشگاه های استنقورد و تافش در طول یک بازه زمانی ۳ ساله ، اهمال و رقتار بیش از ۵۰۰۰ دانشجویی را که علاقمند به کار آفرینی بودند، به دقت زیر نظر گرفتتند و درادامه برخی از یافته های خود را درمجله وال استریف ژورنال منتشر کردند براساس تحقیقات آنان ، ۴ ویژگی شاخص اطلی که به شما کمک می کند کارآفرین باشید ، عبارتند از:

اولین ویژگی کارآفرین ها :تسلط کامل بر خود داشته باشید

خود کنترلی به عوامل  گوناگونی  بستگی دارد؛ به این معنی که در یک شرایط خاص و یا نامناسب، بتوانید اوصاع را مدیریت کنید و بداند که مرحله بعد چه گامی باید بردارد. در این مطالعه ،دانشچویانی که خود را خالق ایده های نو  می دانستند ، ۱،۵ برابر موفق تر از کسانی بودند که این ویژگی را درخود  نمی دیدند.

همچنین دانشجویانی که در انجمن های کارآفرینی عضو بوده و برای خودشان گروهی تشکیل داده بودند و با دیگران ارتباط بیشتری داشتند ، تقریبا ۲ برابر به کار آفرین شدن نزدیکتر بودند.

همه ما آگاه هستیم  که شکست ، مقدمه ای برای پیروزی است. درواقع یکی از ارکان مهم خود کنترلی ، پایداری در برابر شکست هاست. مثلا اگر یک دانش آموز قصد شرکت در مسابقه تجارت الکترونیک در دبیرستانش رادارد تا زمانی که استراتژی های مختلفی رابرای فروش الکترونیکی آزمایش مکرده باشد ، موفق نخواهد شد.

دومین ویژگی کارآفرین ها: افرادی که در کنارتان هستند،از کسب و کار شما حمایت خواهند کرد.

تقریبا ۴۵ درصد ازکارآفرینان برتر والدینی داشته اند که برای خودشان کار می کردند اما تنها حدود ۲۹ درصد از دانشجویان در چنین شرایطی بودند و بقیه آنها نیز اعضای خانواده، دوستان و یا مربیانی داشته اند که شغلی برای خودشان دست و پا کرده و آنها را برای تبدیل شدن به یک کار آفرین برتر تشویق نموده اند.پژوهشگران در مطالعاتشان با فردی روبرو شدند که ادعا می کرد دوست پدرش بدون این که دانش یا مهارت خاصی بلد باشد، یک رستوران پرفروش و موفق را راه اندازی کرده و او توانسته بود چیزهای زیادی از این دوست خانوادگی یادبگیرد.

سومین ویژگی کارآفرین ها:خلاقانه فکرکنید.

بیش از هفتادو پنج درصد ازکارآفرینیان برتر، سطح بالایی ازتفکرخلاق دارن.محققان می گویند این متفکران نو اندیش، دربرخورد با مشکلات ، شیوه های جدیدی را برای انجام کارهای روزانه پیدا می کنند و سعی می کنند با استفاده ازروش های جدید و پربازده از سعی و خطا اجتناب کنند.

بد نیست همین جا یادآوری کنیم که نوآوری توسعه و کاربرد ایده ای جدید به صورت محصول ، فرآیند یا خدمتی نوین است که منجر به رشد و پویای اقتصاد ملی و افزایش اشغال می شود.

چهارمین ویژگی کارآفرین ها: علاقه فراوان به کسب و کار

عموما کار آفرینان برتر همواره به دنبال توسعه کسب و کار خود هستند و همواره تلاش دادن تا چیزهای بیشتری یادبگیرند.به جرات می توان گفت که علاقه مند بودن به موضوع بودن به موضوع کسب و کار و بیزینس ارتباط نزدیکی با داشتن یک فکر اقتصادی برتر دارد.

پژوهش نشان داده است کارآفرینان  مشتاقی که از یک ذهن برتر مالی برخورد دارند، دوبرابر موفق تر ازسایرین هستند و همواره به دنبال فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری می گردند.

نویسنده: http://www.myindustry.ir

توصیه شده توسط به آموز

 

همچنین ببینید

تحقیقات نشان می‌دهند بازی‌های ویدیویی می‌توانند باعث رشد ذهنی افراد شوند

یکی از مواردی که همواره در مورد بازی‌های ویدیویی مورد بحث قرار گرفته، تاثیرات مثبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *