جمعه , ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
خانه / راهنمای انتخاب زبان برنامه نویسی

راهنمای انتخاب زبان برنامه نویسی

آیا شما هم به برنامه نویسی علاقه دارید و میخواهید با آن به اهداف خود برسید؟ درآمد، سرگرمی، گذراندن وقت و یا علاقه؟ کدام عامل باعث شد که شما به سمت برنامه نویسی بروید و برای اینکه به اهدافتان برسید بهتر است از چه زبانی استفاده کنید؟ با به‌آموز باشید تا به همه این سوالها و با شیوه ای جدید، پاسخ دهیم.

برنامه نویسی

حتماً شما هم با من موافقید که یک از شیرین ترین تجربیات دنیای صفر و یک، برنامه نویسی است. در واقع در هنگام برنامه نویسی شما در نقش یک خالق ظاهر میشوید. خالقی که همه نوع ابزاری در دست دارد و بسته به هنر و توانایی خود به هدف میاندیشد و میخواد ابزاری خلق کند تا به آن هدف برسد و یا دیگران را در رسیدن به آن یاری دهد.

به عقیده بسیاری از برنامه نویسان برتر دنیای نرم افزار، برنامه نویسی تنها نوشتن مجموعه ای از کدها برای ساخت یک برنامه نیست. برنامه نویسی یک هنر است؛ هنری که اگر به قدرت آن پی ببرید میتوانید با آن دنیا را تکان داده و مبهوت قدرت خویش سازید. به یاد بیاورید زمانی را که اولین برنامه ها در غالب کاغذهای پانچ شده در صنایع نساجی برای فرمان دادن به ماشین ها برای ایجاد طرح و شکل های مختلف مورد استفاده قرار گرفته بودند و امروز به تعداد انسانهایی که در حوزه نرم افزار سرآمد هستند، روش و زبان برنامه نویسی میتوان یافت. بله، روش و راه نوشتن هم خود فلسفه ای دارد. اینکه از چه زبانی برای چه کارهایی میتوان استفاده کرد و اینکه کدام یک برای رسیدن به هدف برای شما مناسب است هم همواره از جزء مهمترین سؤالات برای شروع یک پروژه و یا ترسیم برنامه ها برای رسیدن به آن اهداف است. همه اینها، سوالاتی است که سعی کرده ایم در ادامه به نحوی مناسب و در قالب طرحی گرافیکی به شما نشان دهیم. اگر بخواهید یک مهندس مایکروسافت شوید و یا یک توسعه دهنده بازیهای کامپیوتری و یا یک طراح نرم افزار iOS و یا اندروید، کدام زبان ها برای شما مناسب اند؟

با پاسخ به پرسش های فرم زیر زبان برنامه‌نویسی مناسب برای شما را معرفی میکنیم اما باید به یاد داشته باشید که علاقه به نوع زبان برنامه نویسی مورد نظ مهمترین ملاک در انتخاب زبان برنامه نویسی میباشد